پاورپوینت مهارت های زندگی چیست

پاورپوینت مهارت های زندگی چیست

مقدمه

پرسشگر گرامی؛ روحیه پرسشگری، نشان از وجود ذهنی منطقی است که در جستجوی زیستنی بهتر است. قدر اعتمادتان را می دانیم.

دنیای امروز دنیای ارتباطات نامیده می شود. باگسترش رسانه های همگانی از جمله رادیو، تلویزیون و اخیراً اینترنت و . اطلاعات زیادی در اختیار مردم قرار می گیرد، بطوریکه بعضا باعث ایجاد بحران اطلاعات می شود. منظور از بحران اطلاعات، هجوم بی وقفه اطلاعاتی است که متاسفانه درونی نشده و برخلاف گذشته به مهارت تبدیل نمی شود. مهارت به معنی استفاده ماهرانه و توانمندانه از دانش است.

شاید زمانی که مهارتها به زمینه های خاص یا موارد تخصصی مربوط می شود فقدان آنها آسیب چندانی به زندگی شخصی یا جامعه وارد نکند؛ برای مثال اگر کسی فاقد مهارت رانندگی باشد یا نتواند غذای خاصی را طبخ کند، زندگی روزمره وی مختل نخواهد شد؛ اما هنگامی که صحبت از فشارهای روانی روزمره و بحران های زندگی اجتماعی به میان می آید نقص مهارت های مقابله ای سازگارانه یا تاخیر در انتخاب مناسب ترین راه حل به آسیب های جبران ناپذیری منجر می گردد؛ برای مثال همه ما در کارهای روزانه شاهد انزوا و تنهایی ناشی از رفتار غیر جرات مندانه، لطمه های شدید ناشی از عدم کنترل خشم و یا بحران های ناشی از نداشتن دوست یا عوارض حاصل از دوستی های نامناسب بوده ایم. شاید در دهه های گذشته به دلیل ساده تر بودن و پیش بینی پذیر بودن زندگی اجتماعی (کارآمدی الگوپذیری از والدین و حتی نسل های قبل تر از آن) این مهارت ها به سادگی در طی رشد، آموخته شده و نیازی به آموزش مستقیم آنها احساس نمی شد؛ اما امروزه آموزش مستقیم مهارت های زندگی به عنوان بخش مهم و کلیدی در جامعه پذیری افراد در سراسر دنیا مطرح است.

*مشاهده توضیحات بیشتر و کامل همراه با لینک دانلود*

دانلود پاورپوینت با موضوع مکانیسم‌های دفاعی روان کاوی، در قالب ppt و در 16 اسلاید

پاورپوینت زندگینامه گالیلئو گالیله شامل 30 اسلاید زیبا

پاورپوینت نوموفوبیا یا بی موبایل هراسی شامل 27 اسلاید زیبا

پاورپوینت زندگینامه جهان پهلوان تختی شامل 23 اسلاید زیبا

پاورپوینت بررسی معماری کاخ چهل ستون دارای 44اسلاید قابل ویرایش

پاورپوینت بررسی معماری حمام شیخ سلماس آذربایجان غربی

پاورپوینت آزمایش تجزیه آسفالت

های ,مهارت ,زندگی ,بحران ,ناشی ,آسیب ,های زندگی ,مهارت های ,ناشی از ,می شود ,آموزش مستقیم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله وبلاگ شخصی علی اکبر مظاهری گیاهان دارویی آبان من وبلاگ مطالب جالب و خواندنی همدم تنهایی من shabnam12 مشاور|خانواده|ازدواج|طلاق|خیانت|زوج|روانشناس danestaniha آستارا نیوز پروپوزال، پایان نامه، پرسشنامه مطالب اینترنتی